ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11198319
*
nr 1119 8319
Spegel
diameter: ca 90 cm
Kondition: nagg, skadad
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 20:54:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/7 23:48:53
1
800 kr
16/7 17:55:37
2
800 kr
16/7 17:55:37
1
800 kr (Budbetjänt)
16/7 17:55:49
2
900 kr
17/7 18:44:38
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: nagg, skadad
Läs om budbetjänten
nr 1119 8319
Spegel
diameter: ca 90 cm
Kondition: nagg, skadad
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/7 23:48:53 | 1 | 800 kr |
16/7 17:55:37 | 2 | 800 kr |
16/7 17:55:37 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
16/7 17:55:49 | 2 | 900 kr |
17/7 18:44:38 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53